Voluntari, victorie lejeră la Tg. Mureş: Niculescu a jucat cu mai multe rezerve / VIDEO

Autor: Gabriel Zamfirescu, Redactor
Publicat: 24-05-2017 21:26

FC Voluntari s-a impus clar pe terenul lui ASA Târgu Mureş, scor 2-0, continuându-şi parcursul solid început odată cu venirea lui Claudiu Niculescu pe banca ilfovenilor. După o primă repriză modestă, fără multe acţiuni de poartă, jocul s-a animat în repriza secundă, iar ilfovenii au reuşit să înscrie prin Mihai Căpăţână, care l-a învins pe Eduard Pap printr-un şut frumos de la marginea careului.

VIDEO CU GOLURILE

Avantajul oaspeţilor a fost majorat de tânărul de 21 ani al echipei lui Claudiu Niculescu, Vasile Mihai, care a înscris cu un şut din interiorul careului. FC Voluntari a acumulat 36 de puncte şi s-a apropiat la un singur punct de ocupanta locului secund din play-out, Gaz Metan Mediaş. De partea cealaltă, ASA rămâne pe ultimul loc, cu 13 puncte, echipa ardeleană fiind matematic retrogradată.