Se pregătesc sancţiuni la Dinamo: 'Am avut momente hilare, Contra va schimba foaia'

Autor: Cornel Dumitrescu
Publicat: 14-08-2017 23:40

Directorul sportiv al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, a criticat dur prestația jucătorilor lui Cosmin Contra în meciul cu Poli Iași, pierdut de "câini" în prelungiri (1-2), după ce Dinamo deschisese scorul în minutul 11. "Sunt convins că și Cosmin va schimba puțin foaia din meciurile următoare. Dinamo trebuie să arate forță de joc pe întreaga durată a partidei. Asta dacă ne propunem să câștigăm campionatul.

O echipă mare, cum ne considerăm noi, trebuie să gestioneze un avantaj. Am avut 1-0 cu Iași, iar în ultimele 30 de minute am arătat de nivel inferior, am avut niște faze hilare", a spus Dănciulescu la TV Digi Sport.

Dinamo a înregistrat 3 înfrângeri în primele 6 etape ale Ligii 1 și este abia pe locul 6, la 4 puncte în spatele liderului CFR Cluj, care se poate distanța la finalul acestei etape.