Steaua a bătut-o pe Viitorul cu 2-0 şi s-a apropiat la două puncte de liderul CFR Cluj

Autor: Cornel Dumitrescu
Publicat: 17-12-2017 22:25

Steaua a învins, duminică, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-0, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, ultima din acest an. Echipa lui Nicolae Dică a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, când a fost eliminat Gnohere, conform news.ro.

Steaua ocupă locul doi în clasamentul Ligii I, cu 47 de puncte, cu două mai puţin decât liderul CFR Cluj. Golurile au fost marcate de Man '20 şi Momcilovici '65. În minutul 43, de la Steaua a fost eliminat Gnohere pentru că l-a lovit pe Ţucudean.

Steaua: Niţă - Enache, Larie, Nedelcu, Momcilovic - Filip, Pintilii (Popescu '30, J. Morais '49) - Man, Tănase, Coman (Golofca '75) - Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

FC Viitorul: Tordai - Lopez (Băluţă '57), Hodorogea, Ţâru, De Nooijer (Vână '54) - Cicâldău, Mladen, Ganea - Chiţu, Ţucudean, Eric (Drăguş '63). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Coman '34, J. Morais '66, Filip '88 / Cicâldău '68, Ţucudean '85

Cartonaş roşu: Gnohere '43

Arbitri: Sebastian Colţescu – Adrian Radu Ghinguleac, Daniel Mitruţi – Lucian Rusandu

Observatori: Augustus Constantin, Vasile Marcel