Paris St. Germain şi-a egalat recordul de invincibilitate în Ligue 1: 39 de meciuri consecutive fără înfrângere pe propriul teren

Autor: Cornel Dumitrescu
Publicat: 14-03-2018 20:44

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, miercuri, cu scorul de 2-1, echipa Angers, într-un meci din etapa a XXXI-a a campionatului Franţei, egalându-şi astfel recordul de invincibilitate pe teren propriu, în Ligue 1. Golurile învingătorilor au fost marcate de Mbappe, în minutele 12 şi 25. Pentru Angers a înscris Ekambi ’75.

În minutul 17, de la PSG a fost eliminat Motta. Prin acest succes, Paris Saint-Germain şi-a egalat recordul de 39 de meciuri consecutive fără înfrângere pe teren propriu în primul eşalon din Franţa, stabilit în perioada 16 ianuarie 1993 – 18 decembrie 1994. Echipa PSG este neînvinsă acasă în prima ligă franceză din 20 martie 2016. Restul etapei XXXI va avea loc la 31 martie, 1 aprilie şi 4 aprilie, confor news.ro.