Alexandru Maxim a prins ultimele 6 minute ale meciului cu Bayern Munchen: FSV Mainz a pierdut, 1-2, disputa cu campioana

Autor: Cristi Șelaru, Redactor
Publicat: 27-10-2018 18:50

Formaţia FSV Mainz, cu Alexandru Maxim în teren din minutul 84, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Bayern Munchen, în etapa a noua a campionatului Germaniei.

Goretzka (39) şi Thiago (62) au marcat pentru Bayern, în timp ce pentru Mainz a punctat Boetius (48).

Tot sâmbătă, Borussia Dortmund a remizat cu Hertha Berlin, scor 2-2, Fortuna Dusseldorf a fost învinsă de VfL Wolfsburg, scor 3-0, iar Hannover 96 a pierdut meciul cu Augsburg, scor 1-2, scrie news.ro.

Partida Hoffenheim – VfB Stuttgart are loc tot sâmbătă, iar meciurile FC Nurnberg – Eintracht Frankfurt, Leipzig – Schalke 04 şi Werder Bremen – Bayer Leverkusen sunt programate duminică.