Perechea Raluca Olaru/ Darija Jurak a ratat accederea în semifinalele turneului de la Stuttgart

Autor: George Traicu
Publicat: 26-04-2019 19:05

Perechea Raluca Olaru (România)/ Darija Jurak (Croaţia) a ratat accederea în penultimul act al turneului WTA de la Stuttgart. A pierdut în sferturile competiției, după un meci de o oră și 23 de minute potrivit mediafax

Cuplul Anna Blinkova (Rusia) /Oksana Kalaşnikova (Georgia) a câștigat o partidă la mare luptă, încheiată în 3 seturi. După ce Olaru și Jurak au câștigat ușor primul joc, 6-3, adversarele au revenit puternic și au întors scorul. Au restabilit egaliatatea pe tabelă, după 6-2, și și-au adjudecat meciul cu 10-8.

Raluca Olaru și Darija Jurak vor primi un premiu în valoare de 7.122 de dolari și 100 de puncte WTA.