Gaz Metan Mediaş a învins campioana Gibraltarului, Lincoln Red Imps cu 2-0, într-un meci amical

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 02-07-2019 23:30

Echipa de fotbal Gaz Metan Mediaş a învins, marţi seara, cu scorul de 2-0 (2-0), campioana Gibraltarului, Lincoln Red Imps, în cea de-a doua partidă amicală disputată în cadrul stagiului de pregătire din Spania, informează AGERPRES.

Conform site-ului oficial al grupării sibiene, golurile au fost marcate de Nasser Chamed (minutul 6) şi Ely Fernandes (minutul 15).

Tehnicianul Eduard Iordănescu a început această partidă cu următorul 11: Ricardo Batista - Marian Pleaşcă, Răzvan Popa, Ionuţ Larie, Răzvan Trif - Romeo Roberto, Lukas Droppa - Stephan Drăghici, Sergiu Ciocan, Nasser Chamed - Ely Fernandes. În repriza secundă au mai fost trimişi în teren jucătorii Valentin Creţu, Marius Constantin, Mite Cikarski, Neluţ Roşu, Darius Olaru, Bogdan Jica şi Dănuţ Micula.

Gaz Metan Mediaş a câştigat primul meci amical susţinut în stagiul de pregătire din Spania, scor 3-0, în faţa echipei de liga a treia CF Algeciras. Următoarea partidă de verificare este programată joi seara cu formaţia engleză de ligă secundă Charlton Athletic.