VIDEO/Incidente GRAVE la meciul Viitorului cu Dinamo - Fanii alb-roșii au invadat terenul, meciul a fost întrerupt zeci de minute

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 15-07-2019 23:13
Actualizat: 15-07-2019 23:16

Momente tensionate la Ovidiu, acolo unde Dinamo a pierdut cu 5-0 meciul cu Viitorul. Fanii dinamoviști au luat foc după ce echipa lor favorită a primit al treilea gol de la Viitorul. Meciul a fost întrerupt 23 de minute. Partida s-a reluat numai după ce galeria dinamovistă a fost evacuată, anunță digisport.ro.

Vezi și: Klaus Iohannis a decorat-o pe Simona Halep cu Ordinul Național `Steaua României` în grad de Cavaler

În minutul 66, abia introdus pe teren, Andreas Calcan a marcat golul cu numărul 3. A fost suficient pentru ca fanii dinamoviști să ia foc. Patru suporteri au intrat pe teren, dezamăgiți de jocul modest al favoriților și de faptul că echipa lor favorită era umilită. Stewarzii au intervenit, iar meciul a fost întrerupt 20 de minute. A fost nevoie și de intervenția jandarmilor pentru ca lucrurile să nu degenereze.