Turris Oltul Turnu Măgurele a învins Rapid București, scor 3-1, în etapa a treia din Liga 2

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 20-08-2019 20:51

Turris Oltul a învins-o pe Rapid București, marți, la Turnu Măgurele, scor 3-1, în etapa a treia din Liga 2, anunță MEDIAFAX.

Rapid a deschis scorul în minutul 39, prin Marian Drăghiceanu, însă Turris Oltul a restabilit egalitatea două minute mai târziu, prin Silviu Pană.

După pauză, gazdele de la Turnu Măgurele au înscris prin Dragoș Tescan, în minutul 76, și Adrian Voicu, în minutul 83. În minutul 80, Antonio Sefer, jucătorul Rapidului, a fost eliminat.

S-a terminat 3-1 pentru Turris Oltul Turnu Măgurele, care urcă pe locul 3 în Liga 2, având nouă puncte după primele trei runde. Lider este SCM Buzău, cu același număr de puncte, dar un golaveraj superior.

De partea cealaltă, Rapid București se află pe locul 9, cu patru puncte.