Viorel Moldovan, Chindia Târgoviște: Normal că sunt dezamăgit de rezultat. Noi am controlat jocul

Autor: Roxana Ghiorghian
Publicat: 01-09-2019 20:35

Antrenorul Chindiei, Viorel Moldovan, spune că Hermannstadt a avut două centrări şi a marcat două goluri în partida de duminică, 1 septembrie. Sibienii s-au impus cu 2-1, potrivit Mediafax.

Viorel Moldovan spune că echipa lui va arăta mai bine după pauza competiţională: "Normal că sunt dezamăgit de rezultat, e primul eşec după două rezultate pozitive. Adversarul a avut două centrări şi a dat două goluri, dar fotbalul se joacă pe goluri. I-am avut în mână, noi am controlat jocul, dar n-am reuşit s-o băgăm. Vine această pauză şi trebuie să arătăm mai bine după reluarea campionatului", a spus Viorel Moldovan, după eşecul cu Hermannstadt.

Chindia se află pe locul 12, cu cinci puncte. Hermannstadt a ajuns pe 9 după victoria cu 2-1, având nouă puncte. După reluarea campionatului, Hermannstadt se va duela cu Poli Iaşi, iar Chindia va primi vizita celor de la Sepsi OSK.