Inter Milano s-a împiedicat în Liga Campionilor: A făcut egal, 1-1, cu Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 17-09-2019 22:00

Inter Milano a remizat, marți, cu Slavia Praga, scor 1-1, în prima etapă din grupele Ligii Campionilor, anunță MEDIAFAX.

Slavia Praga a deschis scorul, în minutul 64, prin golul marcat de Peter Olayinka. Barella a readus echilibrul pe tabela de marcaj, în minutul 90+3. Nicolae Stanciu a fost titular la întâlnirea cu Inter Milano, având câteva ocazii importante de-a lungul partidei.

Echipele folosite:

Inter Milano: Handanovic - D'Ambrosio, de Vrij, Skriniar – Candreva (Lazaro 49), Sensi, Brozovic (Barella 71), Gagliardini, Asamoah – Martinez (Politano 72), Lukaku

Slavia Praga: Kolar – Boril, Hovorka, Kudela, Coufal – Husbauer, Soucek – Stanciu, Traore (Zeleny 60), Masopust (Yusuf 79) – Olayinka (Provod 85)

În următoarea etapă, Inter Milano va evolua împotriva Barcelonei, iar Slavia Praga va întâlni Borussia Dortmund.