Astra Giurgiu s-a impus în fața lui Dinamo București, scor 3-2, în etapa a zecea din Liga 1

Autor: Roxana Ghiorghian
Publicat: 21-09-2019 22:36

Astra Giurgiu s-a impus, sâmbătă, în fața lui Dinamo București, cu scorul de 3-2, în etapa a zecea din Liga 1, potrivit Mediafax.

Dinamo a deschis scorul, în minutul 16, prin golul înscris de Mihai Popescu. Astra Giurgiu a reușit egalarea, în minutul 49, prin golul marcat de Constantin Budescu. În minutul 67, același Budescu a pus Astra în fruntea tabelei de marcaj. Moldoveanu a echilibrat din nou scorul partidei, în minutul 75. Crepulja a înscris în minutul 80, pentru scorul de 3-2, în favoarea Astrei.

Echipele folosite:
Astra Giurgiu: Kitanov – David Bruno (Graur 46), Graova, Tamaș, Dima – Crepulja – Gheorghe, Budescu, Simion, Begue (Răduț 46) – Toukara
Dinamo București: Piscitelli – Corbu, Popescu, Klimavicius, Ciobotariu – Filip – Neicuțescu (Moldoveanu 73), Nistor, Fabbrini (Bru 55), Sorescu – Montini

În următoarea etapă din Liga 1, Astra Giurgiu se va întâlni cu Chindia Târgoviște, iar Dinamo va înfrunta FC Voluntari.