CFR Cluj a învins fără emoții Academica Clinceni, scor 3-0

Autor: Ioana Necula, Redactor
Publicat: 02-11-2019 22:34

CFR Cluj a învins, sâmbătă, cu scorul de 3-0, pe Academica Clinceni, în etapa 15, din Liga 1, potrivit Mediafax.

CFR Cluj a deschis scorul, în minutul 52, când Emmanuel Culio a reușit să transforme o lovitură de la unsprezece metri, învingându-l pe portarul Santos. În minutul 69, Traore a marcat pentru 2-0, după ce pasa lui Omrani l-a lăsat singur cu portarul. Două minute mai târziu, Omrani a înscris după o acțiune începută de Traore, care a driblat toată apărarea Clinceniului. Fotbalistul a tras la poartă, portarul deviind mingea la Omrani care a trimis balonul în poartă.

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Traore 32), Bordeianu, Culio – Deac, Omrani (Djokovic 73), Costache (Petrilă 84)

Academica Clinceni: Santos – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Dobrescu – Cebotaru, Șut (Cristian 73) – Ion, Buziuc (Dumitru 83), Achim (Nsiah 62) – Vojtus

În clasamentul Ligii 1, CFR Cluj se poziționează pe primul loc, cu 30 de puncte, iar Academica Clinceni este pe locul 13, cu 11 puncte.