Leicester s-a impus, scor 2-0, în fața lui Crystal Palace

Autor: Roxana Ghiorghian
Publicat: 03-11-2019 18:50

Leicester s-a impus, duminică, cu 2-0, în fața lui Crystal Palace, în etapa 11 din Premier League, potrivit Mediafax.

Caglar Soyuncu a deschis scorul, în minutul 57, cu o lovitură de cap. Al doilea gol al partidei a fost marcat de Jamie Vardy, în minutul 88. Pasa bine plasată a lui Gray, i-a permis lui Vardy să îl învingă ușor pe portarul Guaita.

Echipele utilizate:
Crystal Palace: Guaita – Ward, Tomkins, Cahill, van Aanholt – Kouyate (Meyer 74), Milivojevic, McArthur (McCarthy 78) – Zaha, Schlupp – Ayew (Benteke 78)
Leicester: Schmeichel – Chilwell, Soyuncu, Evans, Ricardo Pereira – Barnes (Morgan 85), Maddison (Praet 90+1), Tielemans, Perez (Gray 74) – Vardy

În clasamentul din Premier League, Crystal Palace se află pe locul 9, cu 15 puncte, iar Leicester ocupă poziția 3, cu 23 de puncte.