CSM Reșița a remizat cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, în etapa 16 din Liga 2

Autor: Ioana Necula, Redactor
Publicat: 09-11-2019 13:47

CSM Reșița a remizat, sâmbătă, cu Petrolul Ploiești, scor 1-1, în etapa 16 din Liga 2, potrivit Mediafax.

Petrolul Ploiești a deschis scorul când Laurențiu Marinescu a marcat, în minutul 24, după o gafă comisă de apărarea celor de la Reșița. Marinescu a șutat de la 10 metri, portarul Zimmermann fiind neputincios. În minutul 62, Reșița a egalat după autogolul comis de Raul Avram, care a boxat balonul în propria poartă.

Echipele utilizate:

CSM Reșița: Zimmermann – Acka, Ehmann, Vasiu, Vădrariu – Cristea, Danci (Cioablă 79) – Săulescu (Stănescu 24), Poiană, Dat (Răducan 79) – Ene

Petrolul Ploiești: Avram – Bărboianu, Olaru, Sîrghi, Manolache – Meza Colli (Gavrilă 73), Cioinac – Blănaru (Deac 69), Marinescu, Stoica (Bratu 79) – Younes

În clasamentul Ligii 2, Petrolul Ploiești se află pe locul 4, cu 25 de puncte, iar CSM Reșița ocupă poziția 17, cu 16 puncte.