Incidente violente la meciul FC Koln - TSG Hoffenheim: Un suporter a ajuns la spital după ce s-a prăbușit din peluză

Autor: Ioana Necula, Redactor
Publicat: 09-11-2019 14:05

În urma partidei dintre FC Koln și TSG Hoffenheim, scor 1-2, s-au petrecut incidente violente, iscate din cauza nemulțumirii suporterilor lui Koln cu privire la rezultatele echipei, potrivit Mediafax.

În minutul 8 al prelungirilor, Jurgen Locadia a marcat din lovitură de la unsprezece metri, aducând victoria echipei sale, fapt ce a determinat supărarea suporterilor lui Koln. Imediat după finalul partidei, suporterii au început să agite spiritele. Unul dintre aceștia a căzut peste balustrada tribunei, aterizând pe teren. A fost nevoie de intervenția paramedicilor, suporterul rănindu-se grav. În același timp, în parcarea stadionului s-a stârnit o altercație între 6 fani.

În urma incidentelor, mai multe persoane au fost rănite, iar poliția va face o anchetă pentru a stabili vinovații.