Lazio o conduce pe CFR Cluj din minutul 24: Joaquin Correa a înscris pentru italieni

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 28-11-2019 22:30

CFR Cluj este condusă în meciul pe care îl dispută, de la această oră, contra lui Lazio, pe Stadionul "Olimpico", din Roma, în penultima rundă din grupa E a Europa League, scor 0-1, anunță MEDIAFAX.

În minutul 24, Lazio a deschis scorul prin Joaquin Correa. Argentinianul a primit de la Adekanye, a pătruns în careu, l-a fentat pe Boli și l-a învins pe portarul Arlauskis cu un șut precis.

La ora transmiterii acestei știri, CFR Cluj înfruntă Lazio, pe Stadionul "Olimpico", din Roma, în penultima rundă din grupa E a Europa League. Campioana României va obţine calificarea matematică în şaisprezecimile de finală ale competiţiei dacă înregistrează cel puţin o remiză.

Joi, tot de la ora 22:00, se dispută şi celălalt meci al penultimei runde din grupa E a Europa League, dintre Celtic şi Rennes.