FC Botoșani a învins Dinamo București, scor 1-0, în etapa 22 din Liga 1: Cîmpanu a marcat golul victoriei în minutul 90+1

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 19-12-2019 22:08

FC Botoșani a învins, joi, cu scorul de 1-0, pe Dinamo București, în etapa 22 din Liga 1, anunță MEDIAFAX.

În minutul 90+1, Cîmpanu a marcat golul victoriei Botoșaniului. Acesta a șutat din interiorul careului de 16 metri, învingându-l pe portarul lui Dinamo, Piscitelli. Pasa decisivă fiind oferită de Papa.

Echipele utilizate:

FC Botoșani: Hankic – Hăruț, Miron, Chindriș, Țigănașu – Papa, Rodriguez – Roman (Moussa 76), Ongenda, Askovski (Cîmpanu 90)– Ofosu (Keyta 69)

Dinamo București: Piscitelli – Corbu, Bejan, Puljic, Ciobotariu – Mrzljak (Fabbrini 69), Răuță (Moldoveanu 78), Filip – Sorescu, Perovic (Popa 84), Mihaiu

În clasamentul Ligii 1, FC Botoșani se află pe poziția a șaptea, cu un total de 33 de puncte, iar Dinamo București se clasează pe locul 8, cu 28 de puncte.