Zlatan Ibrahimovic: 'Trebuie să revin la forma mea cea mai bună. Voi sărbători ca un zeu când voi fi pe San Siro'

Autor: Ioana Necula, Redactor
Publicat: 11-01-2020 21:34

Zlatan Ibrahimovic a spus, sâmbătă, după victoria lui AC Milan în fața celor de la Cagliari, cu scorul de 2-0, că încă nu se află în forma sa cea mai bună, potrivit Mediafax.

”A fost un joc important pentru noi și o victorie la fel de importantă. M-am simțit bine pe teren, dar trebuie să revin la forma mea cea mai bună. Voi sărbători ca un zeu când voi fi pe San Siro. Mental sunt într-o formă de top, așa că sunt sigur că trupul meu va fi la fel”, a declarat Ibrahimovic, conform Calcio Mercato, imediat după partida dintre AC Milan și Cagliari.

Zlatah Ibrahimovic a înscris și primul său gol după ce a revenit la AC Milan. Golul suedezului a venit în minutul 64, când Theo Hernandez l-a găsit liber în careu, iar Ibrahimovic nu a greşit finalizarea, învingându-l pe portarul Olsen cu un şut trimis pe partea dreaptă. Celălalt marcator pentru AC Milan a fost Rafael Leao care a înscris în minutul 46.