Stanciu a marcat un gol şi a reuşit două assist-uri pentru Slavia Praga la meciul cu Jablonec, încheiat cu scorul de 5-0

Autor: Cătălin Lupășteanu
Publicat: 30-05-2020 23:47

Fotbalistul echipei Slavia Praga, Nicolae Stanciu, a marcat un gol din penalti în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, în faţa formaţiei Jablonec, în campionatul Cehiei, potrivit news.ro.

Stanciu, care a jucat până în minutul 73, a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 21.

Celelalte goluri au fost marcate de Holes ’29, Provod ’56, Tecl ’61 şi Jusuf ’78 (penalti). Provod şi Tecl au înscris din pase de la Stanciu.

După 26 de etape, Slavia este lider în clasament, cu 64 de puncte, în timp ce Jablonec este pe trei, cu 43 de puncte. Poziţia a doua este ocupată de Viktoria Plzen, care are 56 de puncte.