Dusan Uhrin, după egalul cu Astra: Un punct e ok, dar nu sunt mulţumit

Autor: George Traicu
Publicat: 15-06-2020 23:35

Tehnicianul Dusan Uhrin a declarat, luni seară, că nu este mulţumit doar de remiza înregistrată de noua sa echipă, Gaz Metan Mediaş, cu Astra Giurgiu, scor 0-0, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I.

"Un punct e ok, dar nu sunt mulţumit. N-a fost uşor să vin şi imediat să stau pe bancă, îi cam ştiu pe toţi de la Mediaş, am pregătit ultimele 5 antrenamente, dar eu vreau să câştigăm fiecare meci," a declarat Uhrin.

Formaţiile Astra Giurgiu şi Gaz Metan Mediaş au remizat, scor 0-0, luni, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 40.

Din minutul 40, Gaz Metan a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Dumitru Cardoso a fost eliminat, ca urmare a unei intrări dure asupra lui Simion.