FC Barcelona, doar remiză cu Alaves, scor 1-1, în campionatul Spaniei

Autor: Cătălin Lupășteanu
Publicat: 01-11-2020 09:39

Formaţia FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, în deplasare, în compania echipei Deportivo Alaves, în etapa a opta a campionatului Spaniei, potrivit news.ro.

Pentru FC Barcelona a marcat Antoine Griezmann, în minutul 63, în timp ce pentru Alaves a punctat Luis Roja, în minutul 31.

Citește și: DOSAR 'Ăia 3.045.000 euro cad cu toții, nu rămâne așa în pom', îl asigura ofițerul Fleancu pe afaceristul Bogdan Savin, legat de expertiza din dosarul său penal

Din minutul 62, Alaves a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Jota.

Meciurile Betis – Elche, Celta Vigo – Real Sociedad, Granada – Levante şi Valencia – Getafe sunt programate duminică, iar confruntarea Villarreal – Real Valladolid se va disputa luni.