După o pauză de 10 ani, Besiktas a câștigat Cupa Turciei, astfel realizând eventul

Autor: Bogdan Antonescu
Publicat: 18-05-2021 23:21

Finala Cupei Turciei s-a disputat marți seara între Antalyaspor și Besiktas, la Izmir, pe stadionul Gürsel Aksel. Besiktas s-a impus cu scorul de 2-0 și a câștigat trofeul după o pauză de 10 ani, realizând totodată eventul, după ce sâmbătă câștigase campionatul, conform mediafax
Besiktas și-a asigurat trofeul încă din prima jumătate de oră, cu golurile marcate de Josef (min. 3) și Rosier (min. 30).
Antalyaspor ar fi putut marca golul de onoare în minutele suplimentare de joc, mingea șutată de Sari nimerind bara.
Beșiktas a realizat eventul după ce sâmbătă a reușit să câștige și titlul de campioană a Turciei.
Ultima dată, Besiktas a câștigat Cupa Turciei în sezonul 2010-2011.

Finala Cupei Turciei s-a disputat marți seara între Antalyaspor și Besiktas, la Izmir, pe stadionul Gürsel Aksel. Besiktas s-a impus cu scorul de 2-0 și a câștigat trofeul după o pauză de 10 ani, realizând totodată eventul, după ce sâmbătă câștigase campionatul.