Fotbal: Scorurile meciurilor amicale

Autor: Grigore Onescu
Publicat: 05-09-2021 08:31

Echipa de fotbal UTA Arad a remizat, sâmbătă, cu FC Kolubara Lazarevac, formaţie nou promovată în prima ligă din Serbia, scor 0-0, pe Arena ''Francisc Neuman'', potrivit site-ului echipe de Liga I.

Antrenorul Laszlo Balint a început partida cu următorul ''unsprezece'': D. Balauru - Tomozei, Erico, Al. Benga, Şliakov - Passaglia, Isac - L. Antal, Ubbink, Roger - Dangubic. În repriza secundă au mai jucat: Medjimorec, Vorobjovas, Hora, Fl. Ilie, Bustea, Batha, Mercioiu şi Mihai.

Partida a fost arbitrată de Ovidiu Haţegan, ajutat de Alina Mihoc şi Lucian Berariu, informează Agerpres.

La sfârşitul săptămânii viitoare, UTA va juca acasă cu Rapid în etapa a opta a Ligii I.

Echipele de fotbal Academica Clinceni şi FC U Craiova au terminat nedecis, 1-1, sâmbătă, la Clinceni, într-un meci amical.

Oaspeţii au deschis scorul prin belgianul Sekou Sidibe (41), dar Academica a egalat după pauză prin austriacul Milan Jutric (50), potrivit paginii de Facebook a clubului din Bănie.

Conform protocolului, la finalul partidei, cele două echipe au executat lovituri de departajare, iar Academica s-a impus cu 5-4.

Echipa de fotbal Chindia Târgovişte a terminat nedecis, 1-1, cu formaţia de ligă secundă FC Braşov, într-un meci amical disputat, sâmbătă, în încheierea stagiului centralizat de pregătire de la Braşov.

Golul echipei de Liga I a fost înscris de Daniel Popa, potrivit paginii de Facebook a clubului.

Meciul a avut două reprize a câte 60 de minute.

Chindia a început cu Căbuz - Martac, Celea, P. Iacob, Roumpoulakou - Neguţ, Kocic, Suciu (Matiş, 30), A. Şerban - M. Şerban, D. Florea. În repriza a doua au evoluat Căbuz (R. Pop, 100) - T. Căpuşă, C. Dinu, Baxevanos, A. Ioniţă - L. Corbu, M. Dulca, Popadiuc, Cantave - D. Popa, Cherchez.

Echipa de fotbal FC Voluntari a dispus de formaţia de ligă secundă CSA Steaua Bucureşti cu scorul de 2-1 (0-1), sâmbătă, pe Stadionul din Ghencea, într-un meci amical.

Steaua a deschis scorul prin Florin Răsdan în minutul 31. Ilfovenii au obţinut victoria graţie golurilor marcate de israelianul Idan Golan (50) şi nord-macedoneanul Viktor Angelov (51), potrivit paginii de Facebook a clubului din Voluntari.

FC Voluntari o va înfrunta pe Gaz Metan Mediaş pe 12 septembrie, în deplasare, în etapa a 8-a a Ligii I.

FC Argeş a terminat la egalitate cu Rapid Bucureşti, 2-2 (1-1), sâmbătă, pe Stadionul ''Nicolae Dobrin'' din Piteşti, într-un meci amical.

Pentru gazde au înscris Ahmed Said (min. 18) şi Antun Palic (49), în timp ce golurile echipei Rapid au fost reuşite de Albert Stahl (37) şi Romario Moise (78), potrivit paginii de Facebook a clubului din Trivale.

FC Argeş a început cu Croitoru - Viana, Piţian, Joao Miguel, Boldor - Moisie, D. Meza Colli, D. Dumitraşcu, Teles - Palic, Said. Antrenori: Andrei Prepeliţă şi Mihai Ianovschi. Rezerve au fost Greab - Tofan, Telcean, Muşat, Turda, De Jonghe, Cătălin Barbu, I. Şerban, Honciu, Cr. Tănase, Jafar Arias.

La Rapid au jucat H. Moldovan - Goge, Săpunaru, Ignat, Florică - Al. Albu, B. Barbu, Stahl, Moise - Hlistei, Ad. Bălan. Antrenor: Mihai Iosif. Rezervele giuleştenilor au fost Muller - Finica, Nastos, Junior Morais, Leasă, R. Costin, Crepulja, Alami, Marzouk.