Real Sociedad învinge Osasuna în deplasare și revine în fotoliul de lider în La Liga

Autor: Remus Vlad, Redactor
Publicat: 07-11-2021 22:03

Liderul La Liga, prima ligă spaniolă de fotbal masculin, are, înainte de pauza determinată de meciurile internaționale, o nouă ocupantă a fotoliul de lider. Real Sociedad e din nou pe prima poziție, după ce a învins duminică pe Osasuna, în deplasare, cu 2-0, anunță Mediafax.

Golurile lui Real Sociedad au fost marcate în repriza secundă, în interval de 10 minute, de Mikel Merino (0-1, min. 72) și Adnan Januzaj (0-2, min. 82).

Real Sociedad ocupă acum prima poziție în clasament în condițiile în care are un meci mai mult jucat, decât Real Madrid, care are 27 de puncte. Sociedad va juca următorul meci pe 21 noiembrie, acasă cu Valencia.