Fundaşul Pepe (FC Porto) a fost operat miercuri seara după rana suferită la cap

Autor: Cătălin Lupășteanu
Publicat: 10-03-2022 15:19

Fundaşul şi căpitanul lui FC Porto, internaţionalul portughez de origine brazilian Pepe, a fost operat miercuri seara din cauza unei răni suferite în partea frontală a capului după ciocnire dură cu Lucas Paqueta în meciul cu Olympique Lyon (0-1), din prima manşă a optimilor de finală ale Europa League la fotbal, transmite EFE, potivit Agerpres.

Meciul de miercuri seara, de la Porto, a fost întrerupt circa patru minute după un contact dur la nivelul capului între Paqueta şi Pepe, chiar în primul minut de joc. Cei doi s-au prăbuşit pe gazon, au fost transportaţi apoi în afara terenului, au primit îngrijiri şi au fost bandajaţi la cap înainte de a relua partida.

Pepe a fost înlocuit însă la pauză de Ruben Semedo, în timp ce Paqueta a continuat şi a marcat unicul gol al partidei în minutul 59.

Lyon, care are prima şansă la calificare, va juca pe teren propriu meciul retur pe 17 martie.