Echipa naţională U18 a Franţei a primit patru cartonaşe roşii în numai 20 de minute

Autor: Anca-Adriana Huza
Publicat: 25-09-2022 20:12
Actualizat: 25-09-2022 20:13

Echipa naţională U18 a Franţei a primit, duminică, patru cartonaşe roşii în numai 20 de minute şi meciul cu Polonia a fost întrerupt.

Duminică, echipele U18 ale Franţei şi Poloniei s-au întâlnit în finala turneului Lafarge, pe Stade Municipal de Beaublanc, din Limoges. La pauză scorul a fost 2-2, potrivit News.

După reluare, în numai şase minute au fost eliminaţi doi jucători francezi: în minutul 55 a părăsit terenul Housni, iar în minutul 61 a fost eliminat Belocian. În minutul 72 a fost trimis la cabine şi Yoni Gomis, pentru ca în minutul 75 Bile să comită un tackling periculos, şi să fie şi el eliminat, lăsând naţionala franceză în şapte jucători. Arbitrul a oprit meciul în minutul 77, iar victoria finală a revenit Poloniei, care marcase golul de 3-2 în minutul 70.