FC Botoşani şi Universitatea Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 12-a a Superligii

Autor: George Traicu
Publicat: 03-10-2022 20:04

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia Universitatea Cluj, contând pentru etapa a 12-a din Superligă.

Mihai Roman a deschis scorul pentru gazde, în minutul 56, cu o lovitură de cap la centrarea lui Patache. Golul egalizator a venit în minutul 75, fiind reuşit de nou intratul pe teren Adrian Bălan – cap la centrarea lui Briceag.

xFC Botoşani se află la a şasea etapă consecutivă fără victorie în Superligă.

FC BOTOŞANI: E. Pap - Patache, Dican, Boli, Ţigănaşu – Shahaf (Simi Caia 46), Sylla, Ivanov (Camara 86) - M. Santos (Pinson 69), M. Roman II, Mailat (M. Roman 69). ANTRENOR: Mihai Teja

U CLUJ: Iliev - Şt. Vlădoiu, Fl. Ilie, D. Ispas, Briceag - I. Filip, R. Pires, Purece (Ad. Bălan 69) - Fl. Haită (Horşia 46), L. Fulop, Ely Fernandes (Thiam 25). ANTRENOR: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: / F. Ilie 51, E. Neagoe 65, Horşia 73

Arbitri: Bogdan Dumitrache - Mircea Orbuleţ, Alexandru Vodă – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Florin Andrei - Ionel Dumitru

Observator: Ioan Costin Toma