Echipa lui Cristiano Ronaldo, eliminată în semifinalele Supercupei Arabiei Saudite

Autor: Cătălin Lupășteanu
Publicat: 27-01-2023 10:15

Ronaldo (37 de ani), cvintuplu câştigător al Balonului de Aur, a fost integralist în acest meci şi a avut câteva ocazii de a marca, însă fundaşii lui Al-Ittihad au reuşit să-l ţină sub control pe lusitan în cea mai mare parte a timpului.

Golul înscris de Anderson Talisca în minutul 67 nu a fost suficient pentru Al-Nassr, care a fost condusă la pauză cu 2-0 de Al-Ittihad, pentru care au marcat Romarinho (15) şi Abderrazak Hamadallah (43).

Rezultatul final al întâlnirii a fost stabilit în minutele adiţionale ale meciului de de Muhannad Al-Shanqeeti (90+3).

Al-Nassr va disputa următorul său meci pe 3 februarie, în liga profesionistă saudită, împotriva formaţiei Al-Fateh.