Bayern Munchen, victorie spectaculoasă în fața celor de la AS Monaco

Autor: Stefan Andrei
Publicat: 07-08-2023 22:01

Echipa germană Bayern Munchen a învins luni, la Unterhaching, scor 4-2, formaţia franceză AS Monaco, într-un meci amical.

În ultimul meci amical pentru ambele echipe, AS Monaco a deschis scorul prin Takumi Minamino, care a fructificat pasa lui Ben Yedder în minutul 29. Egalarea a venit repede, în minutul 31, când a marcat Konrad Laimer, din pasa lui Musiala. Apoi, în minutul 42, a venit rândul lui Jamal Musiala să înscrie şi bavarezii au trecut la conducere. În minutul 45+2 Serge Gnabry a înscris pentru 3-1, din penalti, stabilind scorul pauzei, conform News.ro.

Partea secundă a adus al doilea gol pentru monegasci, Wissam Ben Yedder transformând un penalti în minutul 64. Patru minute mai târziu Kingsley Coman a pasat şi Leroy Sane a înscris pentru 4-2 scor final în favoarea lui Bayern.

Pentru bavarezi urmează Supercupa Germaniei, sâmbătă, cu RB Leipzig, în timp ce Monaco va disputa prima etapă din Ligue 1, duminică, împotriva formaţiei Clermont.