SCM Râmnicu Vâlcea a învins-o pe HC Zalău: Handbalistele lui Gheorghe Tadici au pierdut meciul în ultimele 64 de secunde

Autor: Alexandru Popescu
Publicat: 24-09-2023 09:43

SCM Râmnicu Vâlcea continuă parcursul perfect în acest debut al Ligii Naţionale de handbal feminin, după ce a învins-o pe HC Zalău cu 32-30 (14-18), sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a cincea.

Echipa antrenată de Gheorghe Tadici a condus în prima repriză la cinci goluri, 17-12, 18-13, 19-14, iar în minutul 54 avea un gol în plus pe tabelă, 29-28, însă vâlcencele au reuşit să încline balanţa în ultimele 64 de secunde, prin golurile reuşite de Ljepoja şi Maidhof, scrie agerpres.ro.

Nathalie Hagman a marcat 11 goluri pentru gazde, iar Emilija Lazic şi Robert Stamin (ex-SCM) au reuşit câte 8 goluri pentru HC Zalău.

CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud a dispus de CS Măgura Cisnădie cu 35-25, condusă de Bianca Bazaliu (8 goluri) şi Seynabou Mbengue Rodriguez (7).