Echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, victorie clară în deplasare cu Olympiakos

Autor: Daniel Mihai Dragomir
Publicat: 06-11-2023 03:47

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a impus duminică, în etapa a zecea a campionatului din Grecia, în deplasarea de la Olympiakos Atena, scor 2-4 (0-1), informează Mediafax.

Elevii lui Lucescu au condus la pauză, cu golul marcat de Zivkovic, în minutul 39, și au dus apoi scorul la 0-4, până în minutul 79, cu golurile reușite de Thomas (0-2, min. 56, din penalti, și 0-3, min. 65) şi Ozdoev (0-4, min. 79).

Gazdele au marcat de două ori pe finalul meciului, prin Fortounis (1-4, min. 86) şi Masouras (2-4, min. 90+8).

PAOK e pe locul 4 în clasament, cu 20 de puncte, iar Olympiakos ocupă poziția a doua 2, cu 21 de puncte. Prima poziție e ocupată de Panathinaikos, cu 25 de puncte.