Fotbal: George Puşcaş, la primul său gol pentru Bari

Autor: Alexandru Popescu
Publicat: 10-02-2024 21:21

Atacantul român George Puşcaş a marcat primul său gol pentru SSC Bari, care a învins-o cu scorul de 3-1 pe Lecco, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a 24-a a ligii secunde de fotbal a Italiei.

Ahmad Benali (26) a deschis scorul pentru gazde, Puşcaş l-a majorat (53), iar Giuseppe Sibilli a semnat al treilea gol al celor de la Bari (69). Golul de onoare al oaspeţilor a fost înscris de Andrija Novakovic (81), scrie agerpres.ro.

Puşcaş, care a jucat 63 de minute pentru Bari, a disputat al patrulea său meci pentru echipa locală după transferul de la Genoa. Internaţionalul român a mai jucat la Bari în sezonul 2015-2016, marcând 5 goluri în 17 partide în Serie B.

În alt meci, Parma, cu Dennis Man integralist şi cu Valentin Mihăilă pe teren din minutul 73, a învins-o pe Cittadella cu 2-1, în deplasare.