România U18 a remizat cu naționala similară a Norvegiei, 2-2, într-un amical jucat la Marbella

Autor: Alexandru Popescu
Publicat: 24-03-2024 20:10

Echipa națională de fotbal masculin Under 18 a remizat duminică cu echipa similară a Norvegiei, într-un meci amical disputat în Spania. În perioada 17-24 martie, selecționata pregătită de selecționerul Ion Marin, a efectuat un stagiu de pregătire la Marbella.

Tricolorii au pierdut la limită prima partidă amicală, 0-1 cu Suedia, scrie mediafax.ro.

Al doilea meci de pregătire, disputat contra Norvegiei, s-a încheiat cu scorul de 2-2, golurile tricolorilor fiind marcate de Szimionaș și Marincău.

România a deschis scorul în minutul 20, golul egalizator al norvegienilor fiind reușit de Borset, în minutul 45.

Vilaseca Ardraa i-a adus pe nordici în avantaj, în minutul 70 (2-1), tabela fiind închisă 7 minute mai târziu de Marincău.