Viitorul Constanța a eliminat CSU Craiova în Cupa Ligii după 22 de penaltiuri

Autor: Cristi Șelaru, Redactor
Publicat: 10-09-2015 22:09

Viitorul și CSU Craiova au jucat un meci în Cupa Ligii care s-a terminat abia după 22 de lovituri de departajare! Constănțenii au învins cu 9-8 după penalty-uri și i-au eliminat pe olteni din competiție.

Cele două formații n-au riscat prea mult în primele 90 de minute și au încheiat la egalitate, 0-0. Nici măcar în prelungirile partidei nu s-a marcat, jucătorii fiind vizibil obosiți.

VIITORUL - CS U CRAIOVA 0-0, 9-8 după lovituri de departajare

Au marcat: Benzar, Chițu, Achim, Aganovici, Nicoliță, Filip, Boli, Gavra, Albuț / A. Ivan, Popov, Zlatinski, Tîrnăcop, Madson, Herghelegiu, Kay, Bancu

Au ratat: Casap, Cr. Ganea / Ferfelea, Măzărache, Straton

Viitorul: Albuț - Ciupe, Mișelăricu, Munteanu, Ganea - Benzar, Boli, Achim - Chițu, Gavra, Nicoliță

Rezerve: Buzbuchi, Mitrea, Filip, Casap, Aganovici, I. Hagi, Vînă

Craiova: Straton - Dumitraș, Popov, Graca, Tîrnăcop - Ivan, Madson, Zlatinski, Bancu - Ferfelea, Curelea

Rezerve: Popescu, Ciocoteală, Manea, Măzărache, Herghelegiu

S-au calificat în sferturile de finală Steaua, ASA Tg. Mureş (direct), Concordia Chiajna, Poli Timişoara, CFR Cluj, Astra şi Viitorul.