Primul eşec pentru Costel Gâlcă la Espanyol

Autor: Florin Pușcaș
Publicat: 31-12-2015 08:42

Espanyol a pierdut meciul de pe terenul celor din Sevilla, scor 0-2, după golurile lui Immobile și Banega.

Immobile a deschis scorul în minutul 16, după o gafă în apărarea catalanilor. Italianul a scăpat singur cu portarul și l-a executat fără nici o problemă.

Cu patru minute înainte de finalul primei reprize, Banega a stabilit scorul final cu un șut plasat din interiorul careului.

Sevilla a urcat pe locul 7, cu 26 de puncte, în timp ce Espanyol a rămas pe locul 13, cu 20 de puncte.

După acest joc, pentru Espanyol urmează o perioadă de foc. Trupa lui Gâlcă va juca în dublă manșă cu Barcelona în "optimile" Cupei Regelui, dar și o altă partidă cu formația lui Messi în campionat.

Costel Gâlcă a avut un debut cum nu se putea mai bun pe banca lui Espanyol și după două partide are tot atîtea succese (2-1 cu Levante în "șaisprezecimile" Cupei Regelui și 1-0 cu Las Palmas în La Liga), informează gsp.ro.