DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Aproape un milion de oameni au urmărit UNTOLD pe TikTok LIVE

rollingstone.com
TikTok

Festivalul UNTOLD a ajuns între 4 şi 7 august pe ecranele comunităţii TikTok din toată lumea, iar sute de mii de utilizatori au urmărit zilnic transmisiunile în direct din timpul festivalului şi au interacţionat cu cei mai îndrăgiţi creatori TikTok prezenţi la Cluj, potrivit news.ro.

@untold.festival, contul oficial de TikTok al festivalului, a difuzat LIVE toate scenele în fiecare zi, în intervalul 18.00 - 6.00. Cu o durată totală de 2.292 de minute (peste 38 de ore), concertele de la festival au fost accesate de milioane de urmăritori din toată lumea. Ţările care s-au alăturat proiectului UNTOLD şi au susţinut LIVE-ul au fost: Polonia, Norvegia, Danemarca, Olanda, Spania, Suedia şi altele. Hashtagul #untoldfestival a fost folosit peste 2000 de ori în ultimele două săptămâni şi a generat aproximativ 43 de milioane de vizualizări şi 125.714 shares. Mai mult, efectul UNTOLD Crush a fost folosit în 8.503 de clipuri, cu 1.732.536 vizualizări şi a generat 4000 de shares.

„Am fost absolut impresionaţi de entuziasmul comunităţii TikTok pentru muzică, dar şi de mulţimea de reacţii pozitive. TikTok celebrează muzica şi artiştii din toată lumea, iar ediţia UNTOLD: „Temple of Luna” ne-a depăşit toate aşteptările. Ne-am bucurat să vedem conţinutul autentic şi momentele de bucurie şi entuziasm din timpul festivalului”, a declarat Paula Kornaszewska, Head of Operations Central and Eastern Europe, TikTok.

Activarea TikTok de la UNTOLD i-a adus în acelaşi spaţiu pe unii dintre cei mai iubiţi creatori din România, dar şi din regiune. Louis Florea @louismflr, Lorena Vişan @lorevsn, Emil Rengle @emil.rengle, Denis Matroş @denismtr, Ivan Anisoreac @anisoreac, Silviu Bălăşescu @silviubls, Steve Ant @steve_ant, Antonio Satiru @antoniomagie, Anca Broască @itsanca, Mihai Mercea @mihaimercea, Andreea Corb @andreeacorb, Miruna Draguleanu @mirudragu, Gabriel Manolache @manogabittu, Vlad Vaida @vladvaida, dar şi creatori din Polonia: Anastazja Maciąg @anastazjamaciag, Zuzia Tonicka @zuzia_tonicka, Cehia: Adam Kajumi @adamkajumi, Denisa Grossova @denisagrossova şi Ungaria: Vivien & Norbi @vivi_es_norbi.

Fiecare zi de festival a însemnat o nouă activitate alături de creatori, LIVE pe pagina @TikTokRomania, între 17:30 şi 18:15. Gaşca de creatori a participat la provocări, jocuri, un Q&A şi un meet and greet. Peste 81.000 de oameni din comunitate s-au uitat la LIVE-uri din zona TikTok de la UNTOLD.

Urmărește-ne:
ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.