Aproximativ 100 de jandarmi vor asigura sâmbătă ordinea publică la meciul dintre Dinamo Bucureşti şi Astra Giurgiu

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 29-09-2017

Actualizat: 29-09-2017

Article thumbnail

Sursă foto: www.gsp.ro

Aproximativ 100 de jandarmi vor asigura sâmbătă, 30 septembrie, măsurile de ordine publică şi siguranţa spectatorilor ce vor fi prezenţi la meciul de fotbal dintre Dinamo Bucureşti şi Astra Giurgiu, din cadrul Ligii I, care se va juca pe stadionul echipei gazdă din Capitală, începând cu ora 20,30, informează Jandarmeria Capitalei, potrivit agerpres.ro

Accesul spectatorilor în stadion se va face începând cu ora 19,00, doar pe bază de bilete şi invitaţii. 

Intrarea în stadion şi accesul publicului prin turnichete, paza vestiarelor şi protecţia arbitrilor, îndrumarea şi supravegherea publicului în stadion se va realiza cu agenţi ai societăţii de pază şi protecţie contractată de organizator. 

Jandarmeria Capitalei recomandă spectatorilor să vină din timp la stadion, începând cu ora deschiderii porţilor de acces şi să nu se implice în incidente care ar putea duce la tulburarea ordinii şi liniştii publice. 

Spectatorilor le este interzis să ocupe alte locuri decât cele prevăzute pe documentele de acces, precum şi refuzul eliberării acestora la avertismentul verbal al reprezentanţilor societăţii specializate de protecţie şi pază sau al forţelor de ordine. De asemenea, este interzisă afişarea de inscripţii care incită la ură naţională, rasială, de clasă ori religioasă, la discriminări de orice fel şi la violenţă. 

Este interzis accesul în stadion cu substanţe toxice, băuturi alcoolice, recipiente, corpuri contondente, cuţite, pumnale ori alte asemenea obiecte confecţionate pentru tăiere, împungere sau lovire.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri