Arsenal Londra s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după 2-1 cu Sheffield United

Arsenal Liverpool

Formaţia Arsenal Londra s-a calificat, duminică, în semifinalele Cupei Angliei, trecând în semifinale de echipa Sheffield United, scor 2-1.

Londonezii au marcat prin Pepe ’25 (penalti) şi Ceballos ‘90+1, potrivit news.ro.

Pentru Sheffield United a înscris McGoldrick, în minutul 87.

Partidele Leicester City – Chelsea Londra şi Newcastle United – Manchester City au loc tot duminică.

Sâmbătă s-a calificat în semifinale Manchester United, trecând în sferturi de Norwich City, scor 2-1, după prelungiri.