AS Roma încasează o înfrângere surprinzătoare 0-2 în meciul cu Bologna, după o serie de cinci victorii consecutive

asroma.it
AS Roma

Echipa italiană AS Roma a pierdut duminică, în deplasare, scor 0-2, în faţa formaţiei Bologna, în etapa a 16-a din Serie A. Roma se află la primul insucces după cinci meciuri consecutive fără înfrângere.

La Bologna, echipa lui Jose Mourinho nu a avut răspuns la atacurile gazdelor şi a pierdut cu 0-2. Nikola Moro a deschis scorul în minutul 37, iar în minutul 49 Rasmus Kristensen a majorat avantajul Bolognei, trimiţând balonul în propria poartă. Formaţia condusă de Thiago Motta s-a impus cu 2-0 şi a urcat pe locul 4 în Serie A, cu 28 de puncte, în timp ce Roma pierde primul meci după o serie de cinci partide fără înfrângere şi e pe 7, cu 25 de puncte, conform News.ro.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 16-a din Serie A:

AC Milan – Monza 3-0 (Reijnders 3, Simic 41, Okafor 76);

AC Fiorentina – Verona 1-0 (Beltran 78);

Udinese – Sassuolo 2-2 (Lucca 36, R. Pereyra 55 / Berardi 75 penalti, 88 penalti);

Bologna – AS Roma 2-0 (Moro 37, R. Kristensen 49 autogol).