Ashleigh Barty s-a calificat fără probleme în sferturile de finală ale Australian Open

GSP.ro
Barty

Ashleigh Barty, locul I WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 6-3, 6-4, pe americanca Shelby Rogers, locul 57 WTA, în optimile de finală ale Australian Open, potrivit news.ro.

Barty s-a impus după un meci de o oră şi 11 minute.

Ea va da piept în sferturi cu Karolina Muchova (Cehia), locul 27 WTA şi cap de serie numărul 25, care a eliminat-o, în optimi, cu scorul de 7-6 (5), 7-5, pe Elise Mertens (Belgia), locul 16 WTA şi cap de serie numărul 18, după un meci de o oră şi 56 de minute.

Citeşte şi: Băsescu atacă DNA în pragul primei decizii în dosarul fiicei sale, Ioana - Afirmă că ar fi ţinut dosarele unor judecători în sertar pentru soluţii în altele

Tabloul sferturilor de finală feminine este următorul:

Ahleigh Barty (Australia), locul I WTA - Karolina Muchova (Cehia), locul 27 WTA şi cap de serie numărul 25;

Jessica Pegula (SUA), locul 61 WTA - Jennifer Brady (SUA), locul 24 WTA şi cap de serie numărul 22;

Naomi Osaka (Japonia), locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3 - Su-Wei Hsieh (Taiwan), locul 71 WTA;

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2 - Serena Williams, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 10.