Astra și Viitorul au remizat, scor 1-1, în ultimul meci din etapa a șasea

Astra Viitorul

Astra - Viitorul este partida care a tras cortina peste etapa a șasea a Ligii 1. Meciul de la Giurgiu s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate de echipa lui Dan Alexa, anunță MEDIAFAX.

În minutul 39, Gabi Tamaș a marcat în propria poartă. La primul meci de la revenirea în Liga 1, fundașul şi-a împins mingea în propria poartă, după un corner. Două minute, Astra a restabilit egalitatea, prin Valentin Gheorghe, după o acţiune individuală frumoasă a celui intrat în teren în locul lui Albert Stahl.

S-a încheiat 1-1, iar Viitorul rămâne la două puncte în spatele liderilor CFR Cluj şi Poli Iaşi. Astra ocupă, în continuare, un loc de play-out.

Echipa de strat a Astrei Giurgiu: Kitanov - Bruno, G. Tamaş, Graovac, Radunovic - Simion, Răduţ, Crepulja - Stahl, Tounkara, Fl. Matei.

Rezerve: Lazar, Dima, Biceanu, Ajayi, Moise, V. Gheorghe, Begue

Echipa de start a Viitorului: Căbuz - Mladen, Ţîru, Ghiţă, Filip - Achim, Artean, Houri - Eric, Iancu, Ganea

Rezerve: Cojocaru - Dulca, Leca, Rivaldinho, Houri, Filip, Calcan