Astra, victorie lejeră în faţa Botoşaniului: Campioana a terminat pe 3 sezonul regulat / VIDEO

Astra Viitorul

Astra s-a impus pe teren propriu în ultimul meci din sezonul regulat al Ligii 1, scor 3-0 cu FC Botoșani și încheie sezonul regulat pe locul al treilea. Giurgiuvenii au ajuns la o serie de 8 victorii consecutive. După o primă repriză fără ocazii importante de gol, fotbaliștii antrenați de Marius Șumudică au intrat mai motivați și au făcut spectacol după pauză. Budescu a deschis scorul în minutul 55, cu o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri executată la colțul scurt. Belu a marcat golul serii, cu aproximativ un sfert de oră înainte de final, grație unui șut superb de la marginea careului, iar Buș a închis tabela în minutul 86, după o pasă a lui Cristi Săpunaru.