Atacantul francez Antoine Griezman a debutat la FC Barcelona, în meciul amical disputat cu Chelsea

Antoine Griezmann

Atacantul francez Antoine Griezman a debutat la FC Barcelona, în meciul amical disputat, marţi, la Saitama, cu Chelsea, în cadrul Rakuten Cup, anunță news.ro.

Chelsea s-a impus cu 2-1 (1-0), prin golurile marcate de Abraham '34 şi Barkley '81. Pentru catalani a înscris Rakitici, în minutul 90+1.

Griezmann, ajuns la Barcelona după ce i s-a plătit clauza de reziliere a contractului cu Atletico Madrid, a jucat primele 45 de minute, fiind înlocuit după pauză de Rafinha.

Şi Frenkie De Jong a debutat la formaţia antrenată de Ernesto Valverde, olandezul intrând în minutul 46, în locul lui Puig.

De la Barcelona au lipsit Lionel Messi, Philippe Coutinho, Arturo Vidal şi Luis Suarez, aflaţi încă în vacanţă după Copa America.