Athletic Bilbao, Sevilla FC şi Mallorca, calificate în sferturile de finală ale Cupei Spaniei

etimg.com
minge

Echipele Athletic Bilbao, Sevilla FC şi Mallorca s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei la fotbal, în urma meciurilor disputate marţi seara.

Athletic Bilbao a dispus pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de Deportivo Alaves, formaţie la care românul Ianis Hagi a fost integralist, conform News.ro.

Asier Villalibre a marcat ambele goluri ale partidei de pe stadionul San Mames, în minutele 28 şi 60.

Sevilla FC a învins în deplasare, cu 3-1, formaţia Getafe, graţie golurilor înscrise de Sergio Ramos (8) şi Isaac Romero (48, 55). Pentru gazde a marcat Jaime Mata (23).

Mallorca s-a impus la rândul ei, cu scorul de 1-0 după prelungiri, pe terenul formaţiei Tenerife, prin reuşita canadianului Cyle Larin (120).

Miercuri se dispută meciurile Valencia - Celta Vigo, Osasuna Pamplona - Real Sociedad şi Girona - Rayo Vallecano, în timp ce joi sunt programate partidele Unionistas de Salamanca - FC Barcelona şi Atletico Madrid - Real Madrid.