Atletico Madrid a învins spectaculos FC Barcelona, scor 3-2, după ce a revenit de la 1-2: Va juca finala Supercupei Spaniei cu Real Madrid

atletico madrid

Atletico Madrid a învins, joi, pe FC Barcelona, cu scorul de 3-2, și va disputa finala Supercupei Spaniei cu Real Madrid, anunță MEDIAFAX.

Atletico Madrid a deschis scorul, în minutul 46, prin Koke, după ce pasa trimisă de Correa l-a lăsat singur cu portarul Neto. Messi a egalat scorul, în minutul 51, cu un șut trimis din interiorul careului. Griezmann a dus scorul la 2-1 în favoarea Barcelonei, în minutul 62, cu o lovitură puternică de cap. Atletico Madrid a egalat, în minutul 81, după ce Morata a reușit să transforme o lovitură de pedeapsă. În minutul 86, Atletico Madrid a preluat conducerea după ce pasa trimisă de Morata l-a lansat pe Correa în fața porții.

Echipele utilizate:

Barcelona: Neto – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Vidal, Busquets (Rakitic 86), de Jong (Fati 88)– Messi, Suarez, Griezmann

Atletico Madrid: Oblak – Trippier, Felipe, Savic, Renan Lodi (Vitolo 67) – Correa, Herrera (Koke 46, Llorente 72), Thomas, Saul – Morata, Joao Felix

Finala Supercupei Spaniei dintre Atletico Madrid și Real Madrid se va disputa duminică, de la ora 20:00.