Atletico Madrid s-a impus la Lugo, scor 3-1, şi s-a calificat în optimi

atletico

Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 3-1, formaţia Lugo, din liga a treia, în 16-imile Cupei Spaniei. Madrilenii s-au calificat în optimile competiţiei, potrivit news.ro.

Elevii lui Simeone au deschis scorul pe Estadio Anxo Carro încă din minutul 2, prin Correa. Surprinzător, însă gazdele au egalat prin Antonetti, în minutul 40, şi la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1. Formaţia din liga a treia spaniolă nu a putut însă mai mult. Atletico a preluat conducerea în minutul 66, prin golul lui Memphis Depay, pentru ca în minutul 74 Memphis să reuşească dubla, stabilind scorul final, 3-1 pentru Atletico Madrid, iar echipa antrenată de Simeone s-a calificat astfel în optimile Cupei Spaniei.