Bărbatul care și-ar fi ucis copilul și apoi a încercat să se sinucidă este internat la UPU Cluj

Autor: George Traicu

Publicat: 28-07-2020

Actualizat: 28-07-2020

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Tatăl copilului de 8 ani, omorât, este internat la UPU Cluj-Napoca după o tentativă de suicid la care a recurs când a fost prins de polițiști. El va rămâne peste noapte în spital potrivit mediafax.

Reprezentanții Spitalului Clinic Județean de Urgență (SCJU) Cluj-Napoca au declarat că bărbatul are plăgi prin înjunghiere, probabil prin autoagresiune, în zona coastelor, toracelui și la încheieturile de la mâini.

„Este stabil hemodinamic și respirator, iar leziunile sunt în curs de investigare. În funcție de rezultatul investigațiilor, va fi direcționat către o altă secție a spitalului”, au spus reprezentanții SCJU Cluj-Napoca.

Bărbatul urmează ca miercuri, în funcție de starea de sănătate, să fie audiat de procurori.

Acesta este principalul suspect în cazul uciderii copilului său, în vârstă de 8 ani, găsit înjunghiat în mașina cu care cei doi plecaseră în concediu, în Ungaria.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri