Băsescu, reacție la denunțul lui Cocoș. MESAJUL către Vasile Blaga

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 24-02-2015

Actualizat: 24-02-2015

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Dorin Cocos le-a spus procurorilor ca a dat sume mari de bani la PDL fara chitanta si ca Blaga i-a cerut anumite sume pentru finantarea campaniei din 2009.

Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat, marţi seara, că ar regreta dacă în campania sa pentru alegerile prezidenţiale din anul 2009 ar fi fost folosiţi ''bani dubioşi ca provenienţă'', dar nu a exclus posibilitatea ca acest lucru să se fi întâmplat.

'Mi-ar părea rău ca în campania mea să se fi utilizat bani dubioşi ca provenienţă, dar nu exclud. Eu spun de mult că trebuie să schimbăm legea finanţării partidelor', a declarat Băsescu la B1 tv.

"Eu sunt convins ca Vasile Blaga va sti sa raspunda. Ce stiu sigur e ca la PDL nu se punea mana pe bani. Obiceiul era, cand cineva avea de facut o donatie, sa i se spuna ‘Fugi la casierie’.", a adaugat Traian Basescu.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri