Bayern Munchen a remizat cu Eintracht Frankfurt, scor 1-1, în Bundesliga

dw.com
bayern munchen

Echipa germană Bayern Munchen a încheiat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, cu formaţia Eintracht Frankfurt, scor 1-1, într-un meci din etapa a 18-a a Bundesligii.

Bayern Munchen nu a câştigat încă niciun meci în Bundesliga pe anul 2023. Cu Eintracht Frankfurt, pe Allianz Arena, a fost, din nou, 1-1, la fel ca în celelalte două partide anterioare, scrie news.ro.

Leroy Sane a deschis scorul pentru bavarezi, în minutul 34, dar oaspeţii au egalat în minutul 69, prin Randal Kolo Muani.

În clasament Bayern e lider, cu 37 de puncte, dar poziţia îi este ameninţată de Union Berlin (locul 2 – 36 de puncte) şi RB Leipzig (locul 3 – 35 de puncte).

Celelalte rezultate înregistrate sâmbătă în meciurile etapei a 18-a din Bundesliga:

Freiburg – Augsburg 3-1 (Gregoritsch 13, Holer 30, Lienhart 85 / Berisha 29);

FSV Mainz – Bochum 5-2 (Lee 1, Widmer 17, Onisiwo 28, 57, 87 / Kunde Malong 70, Masovic 72);

Hoffenheim – Borussia Monchengladbach 1-4 (Bebou 80 / Hofmann 12, 37, Stindl 83, Wolf 90);

Hertha Berlin – Union Berlin 0-2 (Doekhi 44, Seguin 67);

Werder Bremen – Wolfsburg 2-1 (Fullkrug 24, 77 / Paredes 90).